یکی دیگر از مواردی که می توان در مورد آن صحبت نمود اختلاف سطح تحصیلی است . در این مورد می توان گفت گاهی مشکلات زیادی پدید آمده و گاهی هم هیچ مشکلی ایجاد نشده است به نظر من نگرش در این مورد بستگی به سطح آگاهی و معرفت و بینش افراد دارد و با توجه به نوع نگرش افراد است که اختلا ف تحصیلات گاهی مشکل آفرین است وگاهی هم هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

و نظر شخصی من این است که تحصیلات هیچ ربطی به معرفت و شعور و بینش انسانی و اخلا قیات ندارد و در بسیاری از موارد مشاهده شده که افراد تحصیلکرده بویی از شعور و معرفت انسانی نبرده اند و صد البته اگر تحصیلات با انسانیت و اخلاق پسندیده همراه شود می توان گفت زهی سعادت.

ودر این مورد نکاتی قابل توجه است یکی این که اختلا ف تحصیلی در نسلهای گذشته کمتر باعث اختلا فات دیگر می شده ولی در نسل جدید این مورد مسئله سازتر بوده است. و دیگر این که وقتی سطح علمی خانمها بیشتر از همسرانشان باشد اختلا ف بیشتر به چشم می خورد البته متذکر شوم همیشه ودر مورد همه این مسئله صدق نمی کند.

یک مورد که دوست دارم درباره اش صحبت کنم و بسیار هم دیده شده این است که دو نفر مثلا" با مدرک دیپلم با هم شروع به زندگی می کنند و در یک سطح هستند و بعدا" با توجه به شرایط محیطی و شغلی و اقتصادی یکی از طرفین که در بیشتر موارد آقایان هستند ادامه تحصیل میدهد و شخص دیگر بنا به مشکلات خاص هر خانواده ای که وجود دارد از قیبل وجود بچه یا مشکلات اقتصادی و غیره هر چند می تواند او هم ادامه تحصیل دهد ولی فداکاری کرده و شرایط را برای دیگری مهیا میکند تا فرد دیگر به موفقیت علمی برسد گاهی دیده شده در چنین شرایطی فردی که ادامه تحصیل داده بقول معروف گذ شته را فراموش کرده و خودش را گم کرده و این اختلا ف تحصیلی را منشاء بسیاری از مشکلات می گرداند که پر واضح است که این امر دور از معرفت و جوانمردی است. شما چگونه قضاوت می کنید؟

با توجه به آنچه که در ابتدا گفتم تصمیم گیری در این مورد بستگی به دید گاه هر کس دارد پس در مورد ازدواج اول موضع خود را در باب سطح تحصیلی  مشخص کنید بعد تصمیم بگیرید.

ولی این را هم بدانید تحصیلات باعث خوشبختی نمی شود فرض کنید همسر شما دارای مدارج بالای علمی است ولی بد اخلاق و بد دهن ویا خسیس و یا هیز و غیره باشد آیا فکر می کنید در چنین شرایطی می توان با تکیه بر تحصیلات احساس خوشبختی نمود؟

پس اگر در جایی انسانیت را یافتید زیاد به تحصیلات بقول امروزیها گیر ندهید . از طرفی بدانید ادامه تحصیل در هر سنی و هر شرایطی با داشتن اراده و مشوق و شرایط مناسب امکان پذ یر است و از مواردی است که می توان بعدا" هم به آن دستیابی نمود . ولی در مورد اخلا قیات نمی توان به امید آینده بود.

ادامه دارد...


+ نوشته شده در  ۸۴/۱۲/۲۳ساعت 8:52  توسط نسرین ابراهیم زاده | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
اين وبلاگ با هدف رسيدن به خوشبختي در يك ازدواج موفق طراحي شده است و شامل سه بخش است . بخش اول شامل آن چه بايد قبل از ازدواج بدانيم . بخش دوم مسائلي كه در حين ازدواج مطرح مي شوند . بخش سوم شامل راه كارهايي است براي تداوم روابط دوستانه در زندگي زناشوئي براي رسيدن به خوشبختي.
البته آن چه نوشته شده حاصل تجربيات شخصي خودم و دوستاني است كه تجربياتشان را در اختيارم قرار داده اند.
امیدوارم مفید واقع شود.

پیوندهای روزانه
آشپزی
جوان و ازدواج
آزادگي
جملات طلایی
راه موفقيت
اسرار ارواح
فکر بزرگ
نسیم دل
جامعه شناسی
جورواجور
آریوبرزن
لاله آزاد
دنیای ان.ال.پی
اعتیاد ویرانگر
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
۹۳/۱۲/۰۱ - ۹۳/۱۲/۲۹
۹۳/۰۵/۰۱ - ۹۳/۰۵/۳۱
۹۲/۱۲/۰۱ - ۹۲/۱۲/۲۹
۹۲/۰۵/۰۱ - ۹۲/۰۵/۳۱
۹۲/۰۳/۰۱ - ۹۲/۰۳/۳۱
۹۱/۱۲/۰۱ - ۹۱/۱۲/۳۰
۹۱/۱۱/۰۱ - ۹۱/۱۱/۳۰
۹۱/۱۰/۰۱ - ۹۱/۱۰/۳۰
۹۱/۰۳/۰۱ - ۹۱/۰۳/۳۱
۹۱/۰۱/۰۱ - ۹۱/۰۱/۳۱
۹۰/۱۲/۰۱ - ۹۰/۱۲/۲۹
۹۰/۱۱/۰۱ - ۹۰/۱۱/۳۰
۹۰/۰۹/۰۱ - ۹۰/۰۹/۳۰
۹۰/۰۶/۰۱ - ۹۰/۰۶/۳۱
۹۰/۰۴/۰۱ - ۹۰/۰۴/۳۱
۸۹/۱۰/۰۱ - ۸۹/۱۰/۳۰
۸۹/۰۹/۰۱ - ۸۹/۰۹/۳۰
۸۹/۰۶/۰۱ - ۸۹/۰۶/۳۱
۸۹/۰۲/۰۱ - ۸۹/۰۲/۳۱
۸۹/۰۱/۰۱ - ۸۹/۰۱/۳۱
۸۸/۱۲/۰۱ - ۸۸/۱۲/۲۹
۸۸/۱۱/۰۱ - ۸۸/۱۱/۳۰
۸۸/۰۹/۰۱ - ۸۸/۰۹/۳۰
۸۸/۰۸/۰۱ - ۸۸/۰۸/۳۰
۸۸/۰۷/۰۱ - ۸۸/۰۷/۳۰
۸۸/۰۶/۰۱ - ۸۸/۰۶/۳۱
۸۸/۰۵/۰۱ - ۸۸/۰۵/۳۱
۸۸/۰۴/۰۱ - ۸۸/۰۴/۳۱
۸۸/۰۳/۰۱ - ۸۸/۰۳/۳۱
۸۸/۰۲/۰۱ - ۸۸/۰۲/۳۱
۸۸/۰۱/۰۱ - ۸۸/۰۱/۳۱
۸۷/۱۲/۰۱ - ۸۷/۱۲/۳۰
۸۷/۱۱/۰۱ - ۸۷/۱۱/۳۰
۸۷/۱۰/۰۱ - ۸۷/۱۰/۳۰
۸۷/۰۸/۰۱ - ۸۷/۰۸/۳۰
۸۷/۰۷/۰۱ - ۸۷/۰۷/۳۰
آرشيو
پیوندها
اعتیاد ويرانگر
مشاوره بیمه
حكيم باشي
مشاوره روانشناسي
زندگي زيباست اي زيباپسند
مهارتهاي مشاوره اي براي همه
دهكده آموزش زبان انگليسي
طب گياهي
تازه هاي روانشناسي
هركه شد محرم دل در حرم يار بماند
یک ورق زندگی
یک چیز جالب
دل نوشته های من
عشق امید زندگی
راه و رسم خوشبختی
دوستت دارم ایران
اتاق مشاوره مکانی برای بیان ناگفته ها
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM